TSE (Türk Standartları Enstitüsü) Tarafından hem ürünlerin hem de hizmetlerin belgelendirmesi yapılmaktadır. Bizler AŞAMA DANIŞMANLIK olarak sizlere, bu belgelendirme sürecinde danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Türk Standartları Enstitüsünde birçok ürün için ayrı ayrı standartlar bulunmaktadır. Üretimi yapılan ürünün, sağlaması gereken kriterler, ürüne özgü bu standartlarda belirtilmiştir. Örneğin, içme suyu içinde bir TSE standardı mevcuttur. Bu standardın adı ve numarası şu şekildedir; TS 266 Sular – İnsani tüketim amaçlı sular. Bir suyun sağlıklı ve kaliteli addedilebilmesi için buradaki kimyasal şartları sağlaması gerekir. Bu standardın içeriğinde; suyun mikrobiyolojik, kimyasal ve fiziksel gerek kendi laboratuvar ve limitleri tanımlanmıştır. Ayrıca bu suyu üreten firmanın gerek kendi laboratuvarlarında, gerekse de akredite dış laboratuvarlarda yaptırması gereken deneyler ve bunların periyotları da tanımlanmıştır. Ürüne ait bazı kabul kriterleri ve deney yöntemleri için bazen başka standartlara da atıfta bulunulabilir. Bu durumda üretici, bu standarttan da sorumlu olmaktadır.

Bir üretici, ürününün ilgili standartlara uygunluğu hem deney yöntemleri ile hem de standardın istediği dokümantasyon yapısı ile kanıtlamak zorundadır. Üretici
kendi bünyesinde bu kanıtları oluşturduktan sonra TSE’ne baş vurarak
belgelendirmeyi talep edebilir. TSE konu ile ilgili kendi bünyesindeki
uzmanları görevlendirilerek, ürünün ilgili standarda uygun olup olmadığının
denetimini üretici firmanın adresinde yaptırır. Denetimde hammadde, giriş ve
nihai kalite kontrol, imalat, deneyler, ürünün imalatı, bu işlemlerin
kayıtları, firmanın organizasyonel yapısı incelenmektedir. Gerekli durumlarda
ürün numuneleri alıp TSE laboratuvarlarında test edilmektedir.

Aşama Danışmanlık, TSE denetimine hazırlanmanız ve denetim süreci sonunda belgelendirilmenize kadar geçen süreçte sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

tse-belge-simge-kolaj

 

Ürün mü yoksa hizmeti mi Belgelendirmek İstiyorsunuz?

Daha fazla bilgi için aşağıdaki ilgili başlığa tıklayınız.

Ürün için TSE Belgesi almak
TSE Belgesi ürün işareti

Ürün Belgelendirme

Şirketiniz, ister inşaat malzemeleri ister spor giyim ürünleri, isterse de et ürünleri üretiyor olsun Türk Standartları Enstitüsünde ilgili bir standart mevcuttur. TSE Belgesi almak için ürünler bu standarda uymak zorundadır. Sizlere bu süreçte yardımcı olmaya hazırız. Ürün Belgelendirme hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

TSE HYB Belgesi
TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi Almak

Hizmet Belgelendirme

Tamir ve Bakım Servisleri, İşyerleri, Konaklama Tesisleri gibi birçok hizmet kolu için Türk Standartları Enstitüsünde standart mevcuttur. Şirketiniz, ister beyaz eşya tamir servisi hizmeti versin isterse bizim gibi danışmanlık hizmeti versin, TSE HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi almak için ilgili standartlara uymak zorundadır. Sizlere bu süreçte yardımcı olmaya hazırız. Hizmet Belgelendirme hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Aşama Danışmanlık Hakkında

Firmamız, geniş kapsamlı danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu sitede sizlere sadece TSE Belgelendirmesi hakkındaki hizmetimizi anlattık. Diğer hizmetlerimiz için şirketimizin www.asama.com.tr adresindeki sitesini inceleyebilirsiniz.

TSE Belgelendirmesi için Finansal Kaynak

TSE Belgelendirmesi için ödeyeceğiniz belgelendirme ücreti, yaptıracağınız testler için devlet desteği mevcuttur. Yapacağınız üretimin mahiyetine göre makine, iş gücü, hizmet giderleri ve vergisel desteklerden de yararlanabilirsiniz. Bizler, bütünleşik bir danışmanlık anlayışı ile sizleri bu konularda da yönlendiriyor ve TSE Belgelendirmesi için finansal kaynaklara erişiminizi sağlıyoruz.